İzmir ameliyatsız hemoroid tedavisi; ağrısız, sızısız kesiksiz ve dikişsiz olarak radyofrekans veya lazer yöntemleri kullanılarak Op. Dr. Mehmet Durmuş Kurt tarafından MDK yöntemi ile 15 dakika içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Hemoroid Tedavisi İzmir

İzmir ameliyatsız hemoroid tedavisi; ağrısız, sızısız kesiksiz ve dikişsiz olarak radyofrekans veya lazer yöntemleri kullanılarak Op. Dr. Mehmet Durmuş Kurt tarafından MDK yöntemi ile 15 dakika içerisinde gerçekleştirilmektedir.

MDK Yöntemi Nedir?

Ameliyatsız hemoroid tedavisi olarak da bilinen MDK yöntemi, günümüzde birçok basur hastası tarafından sıklıkla tercih edilen en güvenilir ve basit tedavi olarak biliniyor. Hastanın yaşam kalitesini ciddi ölçüde arttırmaya yönelik olan bu yöntem, Op. Dr. Mehmet Durmuş Kurt tarafından gerçekleştirilmektedir. Türkiye’nin dört bir yanındaki hemoroid hastalarına kesin ve kalıcı sonuç sağlayan MDK yöntemi, İzmirli vatandaşlarında sıklıkla tercih ettiği hemoroid tedavileri arasında yer alıyor.
MDK yöntemi, hemoroidli dokuyu herhangi bir kesi işlemi uygulamadan güvenli bir şekilde yüksek ışık ve ısı kaynağıyla yok etme metodudur. Son derece kalıcı sonuçlar veren bu teknik, hemoroid hastalarında daha az komplikasyonla beraberinde herhangi bir ağrı, sızı, kanama ve yara izi oluşumuna izin vermemektedir.

Radyofrekans veya lazer yöntemleri uygulanarak gerçekleştirilen MDK tekniği ile ameliyatsız hemoroid tedavisi, sadece 15 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. İzmir hemoroid tedavisi alanında başarılı sonuçlarıyla bilinen Op. Dr. Mehmet Durmuş Kurt, özellikle ameliyattan çekinen ve cerrahi işlemlere bağlı olarak meydana gelebilecek çeşitli komplikasyonlardan kaçınan bireylerin umut kapısı olarak biliniyor.

MDK Yönteminin Avantajları Neler?

İzmir hemoroid tedavisi olmak isteyen bireylerin sıklıkla tercih ettiği MDK yöntemi:

⦁ Günlük yaşamınıza aynı gün içerisinde devam edebilirsiniz.
⦁ Yaşınız kaç olursa olsun, bu yöntem sayesinde hemoroid hastalığından kolayca kurtulabilirsiniz.
⦁ Hastane kalmanıza gerek kalmaz.
⦁ İşlem sırasında herhangi bir kesi veya dikiş yapılmaz.
⦁ Lazer veya radyofrekans uygulamaları bu hastalıktan kesin olarak kurtulmanızı sağlar.
⦁ Günlerce hastanede vakit geçirmenize gerek olmadan 15 dakika içerisinde kesin sonuç alırsınız.

Hemoroid Nedir?

Halk arasında basur veya mayasıl olarak da adlandırılan hemoroid, anüs etrafında ya da alt rektumda meydana gelen şişmiş damarlar kümesi olarak tanımlanmaktadır. Günümüzde yetişkinlerin neredeyse yarısından fazlasını ilgilendiren bu durum, kontrol altına alınmaması durumunda çeşitli semptomlara sebebiyet verebilir. Öte yandan hemoroid içte veya dışta gelişebilirken aynı zamanda her ikisi bireyde aynı anda ortaya çıkabilir.
İç hemoroid, anüs veya rektum içerisinde gelişim gösterirken dış hemoroid, anüsün dışarısında ortaya çıkmaktadır. Çoğu hasta dış hemoroid sahibi olurken bu durum ağrıya, şiddetli kaşıntıya ve oturma problemlerine sebebiyet vermektedir. Neyse ki hemoroid hastalığı günümüzde gelişen teknoloji ile beraberinde lazer ve radyofrekans ya da her ikisinin kombinasyonu kullanılarak MDK yöntemi ile ameliyatsız olarak tedavi edilebiliyor.

Hemoroid Belirtileri Neler?

Anüs içinde ve çevresinde meydana gelen topaklanmalar olarak bilinen hemoroid, çoğu kez tedavi edilmemesi durumunda şiddetini arttırarak bireyin yaşam kalitesini önemli ölçüde zayıflatmaktadır.
Hemoroid oluşumunda görülen en yaygın belirtiler arasında:

⦁ Dışkılama sonrası parlak ve kırmızı kan
⦁ Anüs çevresinde ve içerisinde kaşıntı hissi
⦁ Dışkılamanın sona ermesine rağmen tuvalet yapma isteği
⦁ Dışkılama sonrası temizlenmenize rağmen iç çamaşırınıza veya tuvalet kağıdına bulaşan sümüksü mukus doku
⦁ Anüs çevresinde topaklanmalar, şişkinlikler
⦁ Anüs çevresinde yanma ve ağrı hissi

Hemoroid Neden Olur?
Hemoroid
, genellikle bağırsak hareketleri sırasında meyda gelen zorlamalardan, kronik kabızlık durumlarından, hamilelikten ve ağır yük kaldırmaya bağlı olarak birçok farklı nedene bağlı olarak meydana gelebilir. Çoğunlukla kalıtsal ve yaşlanma gibi durumlara bağlı olarak ortaya çıkan hemoroid hastalığı, birçok kez yaşam tarzından kaynaklı problemlere bağlı olarak da tetiklenebilmektedir.
Çoğunlukla dışkılama sonrası tuvalet kağıdında veya dışkıda kırmızı ve parlak kan ya da makat çevresinde ağrı ve şişkinlik belirtileriyle kendini gösteren hemoroid hastalığı, kontrol altına alınmaması durumunda şiddetini arttırabilmektedir. İç hemoroid ve dış hemoroid olarak iki farklı durumda ortaya çıkan bu hastalık, bazı bireylerde her iki türde de görülebilmektedir.

Yorum Yap