Tekirdağ ameliyatsız hemoroid tedavisi; radyofrekans veya lazer işlemleri ile ağrısız ve sızısız olarak yanlızca 15 dakika içerisinde Op. Dr. Mehmet Durmuş Kurt tarafından kesi veya dikiş işlemi gerçekleştirilmeden MDK yöntemi ile yapılmaktadır.

Hemoroid Tedavisi Tekirdağ

Tekirdağ ameliyatsız hemoroid tedavisi; radyofrekans veya lazer işlemleri ile ağrısız ve sızısız olarak yanlızca 15 dakika içerisinde Op. Dr. Mehmet Durmuş Kurt tarafından kesi veya dikiş işlemi gerçekleştirilmeden MDK yöntemi ile yapılmaktadır.

MDK Yöntemi Nedir?

Ameliyatsız hemoroid tedavisi olarak da adlandırılan MDK yöntemi, Tekirdağ hemoroid tedavisi olmak isteyen kişilerde herhangi bir ağrı, sızı veya ameliyat sonrası gelişen semptomlara maruz kalmadan yalnızca 15 dakika içerisinde gerçekleştirilmektedir. Türkiye’nin dört bir yanında ki hemoroid hastalarının umut kapısı olarak bilinen bu teknik, Op. Dr. Mehmet Durmuş Kurt tarafından yapılmaktadır.

Basur hastalarının yaşam kalitesini arttırmaya yönelik olan MDK tekniği, klasik hemoroid ameliyatından çekinen bireylerin sıklıkla tercih ettiği tedavi seçenekleri arasında yer alıyor. Tekirdağ basur tedavisi uygulamalarında sıklıkla tercih edilen MDK yöntemi sayesinde herhangi bir kesi veya dikiş işlemi yapılmadan radyofrekans ve lazer uygulamalarıyla hemoroid hastalığından kolayca kurtulabilirsiniz.
MDK Yönteminin Avantajları Neler?

Tekirdağ hemoroid tedavisi olmak isteyen bireylerin sıklıkla tercih ettiği MDK yöntemi:

⦁ Yaşınız kaç olursa olsun kesin sonucu verir.
⦁ Hastanede kalmanıza gerek kalmaz.
⦁ Herhangi bir kesi işlemi yapılmaz. Böylelikle ana bölgedeki kaslarda hasar meydana gelmez.
⦁ İşlem sonrası dışkı tutamama veya gaz problemi görülmez.
⦁ Lokal anestezi ve sedasyon yöntemi sayesinde narkozun zararlarından korunursunuz.
⦁ İyileşme süresi oldukça azdır.
⦁ Birey işlem sonrası yaşamına kaldığı yerden aynı saat içerisinde devam edebilir.

Hemoroid Nedir?

Hemoroid, alt rektumunuzda veya anüsünüzde meydana gelen şişkin damarlardır. Hastalık genel olarak anüsü çevreleyen deride meydana gelmesi durumunda dış hemoroid, rektumun içinde meydana gelmesi durumunda iç hemoroid adını almaktadır.

Halk arasında basur veya mayasıl olarak da adlandırılan bu hastalık, çoğunlukla yetişkinlerin %50’den fazlasını etkileyen yaygın bir sorundur.
Yaşlanmayla beraberinde bağırsak hareketleri, hamilelik, anal ilişki, ağır yük kaldırma ve aşırı kilolu olma durumlarına bağlı olarak gelişen basınç, hemoroid oluşumunu tetiklemektedir.

Tüm bunların yanında bazı hastalar tamamen genetik faktörlere bağlı olarak hemoroid sahibi olabilir. Neyse ki günümüzde sıklıkla tercih edilen MDK yöntemi sayesinde hiçbir kesi veya dikiş ilşlemi yapılmadan bu hastalıktan ameliyatsız olarak kurtulmak mümkün.

Hemoroid Belirtileri Neler?

Birçok farklı neden bağlı olarak gelişim gösterebilen hemoroid hastalığı, oluşumu sırasında ve sonrasında çeşitli semptomları da beraberinde getirmektedir. Hemoroid hastalığının başlıca belirtileri arasında anüs çevresinde kaşıntı, tahriş, ağrı, yumru, şişkinlik, dışkı tutamama veya sızıntı, sancılı bağırsak hareketleri, dışkılama sonrası kan gelme ve gaz tutamama gibi durumlar yer almaktadır.

İlk etapta ciddi bir durum gibi görünmeyen bu hastalık, her ne kadar ağrısız veya sancısız olsa da yaşamın ilerleyen evrelerinde günlük hayatı önemli ölçüde tehdit edebileceği gibi çeşitli oluşumlara da sebebiyet verebilir. Birçok kez kendiliğinde iyileşmesi beklenirken ilerleme kaydeden hemoroid hastalığı, sonra ki dönemlerde bireyin yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilemektedir. Bununla birlikle kaşıntılar ağrıya, ağrılar yanma ve enfeksiyonlara neden olabilir.

Hemoroid Neden Olur?

Hemoroid, anal kanal duvarının çevresindeki kümeler halinde meydana gelmesi durumunda iç hemoroid, derinin hemen altında meydana gelmesi durumunda dış hemoroid olarak adlandırılmaktadır. Nadir de olsa dokuların tromboze yapması durumunda meydana gelen mavimsi yumrular, hastalığın şiddetlenmesine ve sancıların artmasına neden olabilir.

Hemoroid çoğu kez hamilelik, bağırsak hareketlerine bağlı olarak zorlama ve ıkınma, kronik kabızlık ve ishal, ağır yük kaldırma, çeşitli tıbbi tedaviler gibi bir takım olaylar örgüsüne bağlı olarak meydana gelebilmektedir. Çoğu kez bireyin yaşam kalitesini ciddi ölçüde düşüren bu hastalık, tedavi edilmemesi durumunda ciddi ağrılara, kanamalara ve hatta enfeksiyonlara neden olabilir.

Yorum Yap