Bursa ameliyatsız hemoroid tedavisi; MDK yöntemi ile Op. Dr. Mehmet Durmuş Kurt tarafından herhangi bir kesi veya dikiş işlemi yapılmadan sadece 15 dakika içerisinde ağrısız, sızısız ve kanamasız olarak gerçekleştirilmektedir. 

Hemoroid Tedavisi Bursa

Bursa ameliyatsız hemoroid tedavisi; MDK yöntemi ile Op. Dr. Mehmet Durmuş Kurt tarafından herhangi bir kesi veya dikiş işlemi yapılmadan sadece 15 dakika içerisinde ağrısız, sızısız ve kanamasız olarak gerçekleştirilmektedir. 

MDK Yöntemi Nedir?

Ameliyatsız hemoroid tedavisi olarak da bilinen MDK yöntemi, RF veya lazer veya her ikisinin kombinasyonu kullanılarak gerçekleştirilen gelişmiş basur tedavisidir. Son derece ağrısız ve zahmetsiz gerçekleştirilen bu işlem, Bursa hemoroid tedavisi alanında uzman Op. Dr. Mehmet Durmuş Kurt tarafından gerçekleştirilmektedir.

Hemoroid tedavisinde kullanılan en gelişmiş teknik olmasıyla da bilinen MDK yöntemi, geleneksel hemoroid ameliyatlarının yanı sıra hem son derece basit hem de son derece zahmetsiz bir işlemdir.

Klasik tedavilerde olduğu gibi hastanın iyileşme süresini ciddi ölçüde kısaltan MDK yöntemi, bireyin tedavi sonrasında günlük yaşamına kaldığı yerden devam etmesine olanak sağlamaktadır. Bursa hemoroid tedavisi olmak isteyen bireylerin sıklıkla başvurduğu MDK yöntemi sayesinde sizde hemoroid hastalığına elveda diyebilirsiniz.

MDK Yönteminin Avantajları Neler?

Bursa hemoroid tedavisi olmak isteyen bireylerin sıklıkla tercih ettiği MDK yöntemi:

⦁ Her yaş grubuna kolayca uygulanabilir. 
⦁ İşlem sırasında ve tedavi sonrasında herhangi bir ağrı hissedilmez.
⦁ Kanama, iltihaplanma ve enfeksiyon riski yok denecek kadar azdır. 
⦁ Ameliyat korkusu ve narkoz riski bulunmaz.
⦁ Tedavinin gerçekleştirildiği bölgede olası bir doku kaybı veya yara izine rastlanmaz.

Hemoroid Nedir?

Basur olarak da adlandırılan hemoroid, rektumun alt kısmında ve anüste meydana gelen şişmiş damarlardır. Çoğu kez bu damarlar gerildiğinde veya baskılandığında tahrişe, beraberinde hemoroid oluşumuna sebebiyet verir.

Kadınlar hamileyken hemoroid hastalığına yakalanma riski daha yüksektir. Ayrıca bu hastalığı geliştirme riski yaşlandıkça artış göstermektedir.

Çoğu kez anüsü çevreleyen damarların tıkanması veya büyümesi sonucunda ortaya çıkan hemoroid hastalığı, her ne kadar günlük yaşamı önemli ölçüde etkilese de günümüzde gelişmiş teknolojik cihazlar kullanılarak ameliyatsız olarak MDK yöntemi sayesinde çözüme kavuşturulmaktadır.

Hemoroid Belirtileri Neler?

Hemoroid hastalığının belirtileri ve semptomları genellikle bu hastalığın tipine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Yani iç hemoroid hastalığına sahip olduğunuzda farklı belirtiler yaşayabileceğini gibi dış hemoroid hastalığında daha farklı semptomlar yaşayabilirsiniz.

Genel olarak iç ve dış hemoroid hastalarında görülen en yaygın belirtiler arasında:

⦁ Anal bölgede kaşıntı ve tahriş (dış hemoroid),
⦁ Anal bölgede ağrı ve batma hissi (dış hemoroid),
⦁ Anüs çevresinde şişkinlik ve yumru (dış hemoroid),
⦁ Anal bölgede kanama veya kırmızı parlak kan lekeleri (dış hemoroid),
⦁ Bağırsak hareketleri sırasında ağrısız kanama (iç hemorod),
⦁ Dışkılama sonrası dışkıda veya tuvalet kağıdında kırmızı parlak kan lekesi (iç hemorod),
⦁ Makat çevresinde ve anüs içerisinde şiddetli acı (tromboze hemorod)
⦁ Anüs içerisinde veya dışarısında şişme, iltihaplanma sert yumrular (tromboze hemorod)

Hemoroid Neden Olur?

Halk arasında basur olarak da bilinen hemoroid hastalığı, anal bölgenin iç kısmında veya dışarısınde meydana gelmektedir. Bazı bireylerde her iki türde de görülebilen bu hastalık, nadir de olsa tromboz geliştirmesi durumunda morumsu çıkıntılara neden olmaktadır. Çoğunlukla anüs açıklığında ve deri altında dış hemoroid şeklinde görülen bu hastalık, hemoroidin evresine göre şiddetlenmektedir.

Genellikle hamilelik, ağır yük kaldırma, beslenme bozuklukları, bazı tıbbi tedaviler, kronik kabızlık ve ishal gibi bağırsak hareketlerine bağlı olarak meydana gelen hemorod hastalığı, tedavi altına alınmaması durumunda daha ciddi sonuçlara neden olabilir.

Yorum Yap